Kulinársky denník

Varenie a pečenie sú len jedným z prejavov mojej kreativity a keďže sa dokážem nechať uniesť pri každom kroku prípravy akéhokoľvek jedla a začala som s tým tak povediac z nutnosti, nenazývam svoje výtvory priamo receptami. Sú to moje kulinársko-estetické výlevy, zmes impulzívneho varenia/pečenia a následného aranžovania. Ak nájdete v nejakom z nich mieru či váhu suroviny, pravdepodobne to nebolo moje =D.

Príspevky jeditelného rázu sú preto skôr mojím denníkom a dúfam, že aj vašou inšpiráciou, skôr než presnými návodmi.

A keďže sa nám toho pekne nakopilo, poďme si to trochu potriediť a povysvetlovať, shall we?
............

The need to feed is one of the most basic urges a person can have and ability to cook is one of the most practical and highly admirable skill.

For me, cooking is just one of the outputs of my rampant creative energy, an input that please not only me but my family as well.

My problem, your problem, depends on how you look at it, is my unRECIPEness. I basically don´t do recipes. Blog is more like my diary and you may find every piece of it via the link above. Furthermore, I like to style my meals - I like to make photos even when they are not that briliant.

 ------------------------------------------------------------------

ako základa

........................................................


podľa surovín tu nájdete


- celkovo veci z pšenice, pečivo aj koláče, proste veci s múkou


zelenina

- proste rajčinové - pretože rajčina je akousi mojou obľubenosťou
- teobromín je alkaloid, svojím spôsobom droga ktorá po požití uvoľnuje v mozgu hormón šťastia a vyskytuje sa napr. v čokoláde =D
,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,

príležitostné delenie

výcuc varenia/pečenia, bez postupu, niekedy jednoducho fotka keď sa pochválim čo sa týka štýlu no nebude to nič prevratné v zmysle originality, len zosumarizovanie prípadne fotky s krátkym popisom
po novom to bude dúfam aj priestor pre zhrnutie týždna

Fotorecept
 myslím, že to všetci poznáme - recept s nafotenými štádiami postupu